Časté dotazy

Jak poznám, že mne čtečka zaregistrovala?

Na aktívní čtečce svítí zelená dioda. Po přiložení prstu se ozve zvukový signál, nechejte prst na čtečce do dalšího zvukového signálu a poté prst oddalte. Pro potvrzení se rozsvítí opět zelená dioda. Blikne-li červená dioda, tak přístup nebyl registrován a postup opakujte např. s jiným prstem. Důležité je pípnutí na začátku čtení vašeho prstu a na konci čtení prstu druhé pípnutí a následné bliknutí zelené diody. Pozor špatná registrace výstupu nelze později dopsat!

Pokud budete mít často potíže s přístupem na čtečce, tak nás kontaktujte.

Musím pro započtení jednoho výstupu začít pípnutím na čtečce v Kopřivnici?

Nikoli, pro zaznamenání jednoho výstupu můžete vyjít odkudkoli a na kopci Bílá hora pípnout příchod. Teprve pokud chcete v jednom dni zaznamenat více výstupů, je potřeba po prvním pípnutí na kopci Bílá hora sejít do Kopřivnice nebo Štramberka pípnout pro si potvrzení, že jste sešli do města. Následuje další pípnutí na kopci Bílá hora. Další výstup opět stejný postup. Jeden den se počítá od půlnoci po půlnoc. Více naleznete v propozicích.

Je zákázáno si pípnou příchod na kopci Bílá hora těsně před půlnocí a hned po půlnoci?

Ano tento postup není fér, protože jste nesešli dolů do města. Organizátoři vidí časy pípnutí a pokud budou právě před a po půlnoci, budou takové výstupy odečteny.

Jak jsou zabezpečeny mé otisky prstů?

V projektu používáme čtečky při jejichž používání nedochází k uchovávání úplných biometrických údajů, ale pouze k výběru některých rysů specifických pro jednotlivce, ze kterých je vytvořena biometrická šablona. Jedná se tedy o redukci úplného biometrického obrazu (tj. otisku prstu) s tím, že před uložením do systému je tato šablona dále ještě zpracována matematickými operacemi (hashováním) tak, aby nebyla volně čitelná nebo zpětně rekonstruovatelná. Tedy neukládáme obraz vašeho otisku prstu. Více naleznete zde.

Proč se nezobrazuje skutečný čas mého dosažení vrcholu?

Zobrazovaný čas je ve formátu UTC. V době letního času je třeba přičíst 2 hodiny a v době zimního času 1 hodinu.